Co właściwie zawiera oficjalna baza pytań?


 

W 2017 roku do testów na prawo jazdy zostaną dodane nowe pytania. W pierwszej kolejności trafią one do bazy opublikowanej przez ministerstwo infrastruktury. Co zawiera baza pytań na prawo jazdy?

Cała baza pytań egzaminacyjnych jest obecnie jawna.Podstawa prawna: Art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Oznacza to, że wszystkie pytania stosowane na egzaminach teoretycznych można przeglądać za darmo, ale czy opublikowaną bazę można użyć do nauki?

Ministerstwo infrastruktury zamierza dodać do testów na prawo jazdy 441 nowych pytań. Stanie się tak w 2017 roku. Zanim trafią one do WORD zostaną opublikowane na stronie resortu. Ci z Was, którzy chcą uczyć się testów na prawo jazdy z wykorzystaniem bazy ministerialnej mogą czuć się zawiedzeniu bowiem:

  • opublikowana baza pytań nie jest podzielona na kategorie prawa jazdy, a to oznacza, że do jednej puli wrzucono pytania dotyczące wszystkich uprawnień – od motocyklowe po tramwajowe,
  • ministerstwo nie udostępnia mechanizmu umożliwiającego rozwiązywanie testów na prawo jazdy. Pytania i warianty odpowiedzi można jedynie przeglądać,
  • ministerstwo nie publikuje klucza odpowiedzi.

Do testów na prawo jazdy ma trafić 441 nowych pytań. Pytania miały zostać dodane jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, do dziś baza pytań funkcjonuje bez zmian a to oznacza, że zmian należy spodziewać się w 2017 roku.

Dziś – stan na 1 stycznia 2017 – baza liczy 2661 pytań.

Dokładnie wszystkie aktualne pytania egzaminacyjne jakie są stosowane na egzaminach państwowych można rozwiązywać po kolei w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com.

Wybierając testy na prawo jazdy ZdamyTo dostajesz:

  • wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie;
  • możliwość przeglądania wszystkich pytań egzaminacyjnych po kolei dowolną ilość razy – cała NAUKA DZIAŁAMI;
  • każda odpowiedź na pytanie z uzasadnieniem odpowiedzi;
  • możliwość rozwiązywania egzaminów próbnych i zaliczania działów tematycznych;
  • gratis baza pytań pobierana na smartfon z systemem Android.