Testy na prawo jazdy do pobrania i to za darmo


 

W 2017 roku w testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania. Tak przynajmniej zapowiedziało ministerstwo infrastruktury. Niewielu kursantów wie, że całą bazę można pobrać za darmo.

Informację o dodaniu nowych pytań do testów na prawo jazdy jeszcze w sierpniu uzyskało zdamyto.com. Nowe pytania miały pojawić się już we wrześniu, jednak do dziś nie trafiły do oficjalnej bazy. Ci z Was, którzy w pierwszych dniach 2017 roku zamierzają zdać egzamin teoretyczny mogą (raczej) spać spokojnie. Na początku 2017 roku wszystko będzie po staremu.

Ile nowych pytań?

Resort chce wprowadzić 441 nowych pytań. Nie zostały one dodane do nowej bazy do dzisiejszego dnia, zatem należy spodziewać się, że w testach na prawo jazdy pojawią się dopiero w 2017 roku. Kiedy dokładnie? Nie wiadomo.
Testy na prawo jazdy do pobrania

…i to zupełnie za darmo, możliwe jest na stronie http://mib.gov.pl/2-Jakuzyskacprawojazdy.htm. Tam też trafią nowe pytania, jeśli plan ministerstwa wejdzie w życie w 2017 roku.

testy na prawo jazdy 2017 do pobraniaNiestety udostępniona przez ministerstwo baza pytań nie jest podzielona na poszczególne kategorie prawa jazdy, resort nie udostępnia też klucza odpowiedzi.

Podstawą upublicznienia pytań egzaminacyjnych jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Testy na prawo jazdy gotowe do nauki

Zawsze aktualna baza pytań jest można znaleźć na ZdamyTo.com. Każde pytanie można przeglądać po kolei jedno po drugim z prawidłową odpowiedzią oraz uzasadnieniem.

Testy na prawo jazdy zdamyto.com można rozwiązywać na telefonie, tablecie jak i komputerze.

Testy na prawo jazdy zdamyto.com. Przykładowe pytanie z testów na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy zdamyto.com. Przykładowe pytanie z testów na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy 2017: ile pytań?

Obecnie baza liczy 2661 pytań w odniesieniu do wszystkich kategorii prawa jazdy. Zgodnie z zapowiedzią ministerstwa w 2017 roku ma zostać dodanych 441 nowych pytań, i jeśli z dotychczas obowiązującej bazy nie „wypadną” jakieś pytania to powiększona baza liczyć będzie dokładnie 3102 pytań.