Testy na prawo jazdy 2017: jakie zmiany?


 

Jakie będą testy na prawo jazdy w 2017 roku? Ile jest pytań w aktualnie obowiązującej oficjalnej bazie pytań? Czy będą dodane nowe pytania? Mamy dla Was dobrą, nie taką złą i zaskakującą wiadomość. I bonus 😉

Oficjalna baza pytań egzaminacyjnych raz na jakiś czas podlega pewnym modyfikacjom. Część pytań jest usuwanych, inne dodawane, ale bilans jest dodatni- baza pytań egzaminacyjnych rośnie. Nie inaczej będzie w 2017 roku. W testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania ile? O tym później.

Ile pytań liczy baza?

Ministerstwo potwierdziło, że aktualnie obowiązująca baza pytań w testach na prawo jazdy liczy 2661 pytań. Jest ich zatem dużo dużo mniej niż podają niektóre źródła. Pytania w opublikowanej bazie są wymieszane kategoriami, trudno więc oszacować ile pytań przypada na przykład na kategorię B prawa jazdy.

O ilość pytań w oficjalnej bazie zapytało zdamyto.com. Poniżej kopia odpowiedzi jaką uzyskał portal:

Testy na prawo jazdy bez tajemnic

Baza pytań egzaminacyjnych jest jawna. Można ją pobrać ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Jawna baza pytań-podstawa prawna:

Podstawa prawna: Art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Ponowne odświeżenie bazy pytań egzaminacyjnych będzie miało miejsce już we wrześniu 2016 roku. Baza zostanie wzbogacona o 441 nowych pytań. Pytania najprawdopodobniej będą dodawane do bazy partiami.

Gdzie zdobyć testy na prawo jazdy 2017

Dokładnie wszystkie aktualne pytania egzaminacyjne jakie są stosowane na egzaminach państwowych można przeglądać po kolei w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com.

Wybierając testy na prawo jazdy ZdamyTo dostajesz:

  • wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie;
  • możliwość przeglądania wszystkich pytań egzaminacyjnych po kolei dowolną ilość razy – cała NAUKA DZIAŁAMI; 
  • każda odpowiedź na pytanie z uzasadnieniem odpowiedzi;
  • możliwość rozwiązywania egzaminów próbnych i zaliczania działów tematycznych;
  • gratis baza pytań pobierana na smartfon z systemem Android.

Zmiany w egzaminach teoretycznych?

Są pomysły rezygnacji przeprowadzania testów na prawo jazdy w WORD-ach. Te miałyby się zająć jedynie egzaminami praktycznymi, a egzaminy teoretyczne miałyby odbywać się w starostwach.